Praktyczne zawody po maturze

19.12.2022

Gdzie może pracować technik masażysta?

Obecnie z usług masażystów korzystają nie tylko pacjenci wymagający rehabilitacji. Masaże wykonywane są także jako zabiegi regenerujące i relaksacyjne, na które chętnie uczęszczają sportowcy, osoby szukające rozluźnienia po ciężkiej pracy czy zestresowane lub chcące miło spędzić czas z przyjacielem albo drugą połówką. Umiejętności nabyte na kierunku Technik masażysta, pozwolą Ci znaleźć pracę po maturze np. w gabinetach odnowy biologicznej, klubach fitness, siłowniach, przychodniach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach czy sanatoriach. Zyskasz też możliwość prowadzenia indywidualnej praktyki zawodowej.

Szczegółowe informacje o kierunku Technik masażysta: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/technik-masazysta.

Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – praca po maturze, której nigdy nie brakuje

Decydując się na kierunek Technik BHP, zyskasz specjalistyczną wiedzę, którą bez problemu wykorzystasz na rynku pracy. Zajęcia na tym kierunku są bezpłatne, trwają 1,5 roku i kończy je egzamin organizowany przez OKE. Co jednak najważniejsze, technik BHP to świetny pomysł na pracę po maturze. Ze względu na wymogi prawne jest to bowiem specjalista, którego potrzebuje każda firma w Polsce.

Gdzie może pracować technik BHP?

Do obowiązujących przepisów BHP dostosować się muszą wszyscy polscy pracodawcy, dlatego osoby posiadające tytuł technika BHP mogą szukać zatrudnienia praktycznie w każdym sektorze. Mają możliwość pracowania na zlecenie firm consultingowych, szkoleniowych oraz zajmujących się doradztwem w zakresie BHP, ale także prowadząc własną działalność. W tym drugim przypadku technik BHP prowadzi obowiązkowe szkolenia BHP dla pracowników firm z każdej branży, zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i korporacji. Mogą również być zatrudnieni na stałe przez wspomniane firmy, by na co dzień dbać o wdrażanie oraz przestrzeganie przepisów BHP w miejscu pracy.

Co robi technik BHP?

Osoby zatrudnione na stanowisku technika BHP są odpowiedzialne za wdrażanie i przestrzeganie przepisów BHP. Przepisy te regulują wszelkie kwestie dotyczące bezpieczeństwa pracowników w miejscu ich pracy. Szczegółowo określają wymogi, jakie musi spełnić między innymi oświetlenie, wentylacja czy ogrzewanie oraz nakładają na pracodawcę obowiązek odpowiedniego oznakowania miejsc niebezpiecznych znajdujących się na terenie firmy. Ponadto publikują instrukcje dotyczące prawidłowego korzystania ze sprzętu służbowego.

Podstawowym zadaniem technika BHP jest zapewnienie pracownikom możliwości pracy w jak najmniej szkodliwych warunkach. Technik BHP rozpoznaje potencjalne zagrożenia i podejmuje działania mające na celu ich wyeliminowanie. Prowadzi również szkolenia wstępne dla nowozatrudnionych pracowników. Podczas takich szkoleń nowi pracownicy zapoznani są z przepisami BHP obowiązującymi w danej firmie. Technik BHP prowadzi również szkolenia okresowe. W większych przedsiębiorstwach pracę technika BHP możesz wykonywać na pełen etat, w mniejszych – przeważnie na pół etatu. Mając takie uprawnienia, możesz również otworzyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi doradcze wielu firmom.

Zainteresował Cię kierunek Technik BHP? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy--technik-bhp-.

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00