Nie zmarnuj roku!

Postaw na stacjonarną edukację w Żaku

27.8.2020

Wielu tegorocznych maturzystów obawia się o przyszłość swojej edukacji.  Część z nich nie chce rozpoczynać studiów, uważając że nauka zdalna nie przyniesie im pożądanych korzyści. Czy istnieje alternatywa, z której mogą skorzystać? Oczywiście!

 Zatrważająca większość uczelni w Polsce  stawia na edukację hybrydową. Dla studentów oznacza to, iż większa część zajęć (konwersatoria oraz wykłady) będzie prowadzona w formie zdalnych spotkań. Jedynie te przedmioty, które wymagają przeprowadzenia praktycznych ćwiczeń mogą odbywać się w murach uczelni. Nie wszyscy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Część tegorocznych maturzystów woli „przeczekać” i zrekrutować się na uczelnię dopiero w przyszłym roku.

 Edukacja w dobie COVID-19

 W tym kontekście „gap year” wydaje się być jedyną słuszną alternatywą… jednakże jeżeli bierzemy pod uwagę wszystkie opcje  kształcenia to nagle się okazuje, że wcale nie jesteśmy skazani na rok przerwy w nauce. Według zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej od września edukacja w szkołach będzie się odbywać w formie stacjonarnej. Jaki mają z tym związek maturzyści (którzy wydawać by się mogło zakończyli już swoją przygodę z tradycyjną szkołą)? Odpowiedź jest prosta, a brzmi ona:
szkoły policealne.

Dla niezaznajomionych z meandrami systemu edukacji – szkoły  policealne przeznaczone są dla  absolwentów szkół średnich, którzy w trakcie dwóch, trzech lub czterech semestrów nauki zdobywają nowe umiejętności oraz co bardzo istotne kwalifikacje zawodowe. Zdobyta wiedza pozwoli Ci przekuć dotychczasowe zainteresowania w ścieżkę kariery zawodowej.  Jeżeli zależy
Ci na nauce stacjonarnej,  to istotnym argumentem przemawiającym za tym wyborem jest to, iż podobnie jak podstawówki, licea i technika także i szkoły policealne rozpoczynają we wrześniu edukację nie w formie zdalnej, lecz właśnie stacjonarnie.
W Szkołach Żak możesz się zapisać się na kierunki tj. florysta, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, technik masażysta, technik bhp, czy technik administracji. Z pełną ofertę naszych szkół policealnych możesz się zapoznać tutaj.

Trochę nauki i trochę wolnego

Rezygnacja z tegorocznej rekrutacji  na studia dla wielu maturzystów oznacza konieczność podjęcia pracy. Często nie jest to praca na pełen etat, w większości przypadków będzie to zatrudnienie tymczasowe. Warto nie odpuszczać całkowicie kwestii związanych z edukacją i postawić na kształcenie w systemie kursowym. Atutem tego typu edukacji jest możliwość zdobycia maksimum wiedzy w jak najkrótszym czasie. Szukając oferty dopasowanej do swoich potrzeb warto wziąć pod uwagę kształcenie jednoroczne.  To tryb nauki oferowany przez Szkoły Żak, który pozwala kursantom na zdobycie nowych kompetencji zawodowych już w 10 miesięcy. Programy nauczania skonstruowane są tak, aby zapewnić kandydatom najbardziej
aktualną i potrzebną na rynku pracy wiedzę. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców na co dzień praktykujących w swoich dziedzinach, ponadto zjazdy organizowane są w weekendy, co pozwala kursantom na połączenie nauki z aktywnością zawodową.
Na koniec kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN. Wszystkie kursy dostępne w ramach kształcenia jednorocznego możesz  znaleźć tutaj.

Szybko i sprawnie

Trzecią opcję stanowią kursy trwające kilkadziesiąt godzin, które pozwalają na zdobycie konkretnych, wyspecjalizowanych umiejętności. W ofercie szkół Żak znajdziesz m.in. kurs terapii zajęciowej, animatora zabaw i gier, stylizacji brwi
i paznokci, a także języki obce
Kursy krótkie cieszą się zainteresowaniem osób mających przede wszystkim bardzo ściśle określone plany zawodowe. Dla nich edukacja stanowi odpowiedź na konkretną potrzebę – musi więc być dopasowana do zainteresowań lub ścieżki kariery.  Z pełną ofertą kursów stacjonarnych możesz się zapoznać tutaj.

Wiele opcji – jeden wybór

Z pewnością nie można uznać, że decyzja o odsunięciu w czasie rekrutacji na studia to błąd. Tegoroczni maturzyści mają obawy, co do jakości kształcenia zdalnego i obawiają się chaosu
na uczelniach. Wolą poczekać na edukację stacjonarną i z góry spisują ten rok na straty.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zapoznaj się z alternatywnymi formami edukacji,
które sprawią, że rok szkolny 2020/21 otworzy przed Tobą nowe perspektywy.

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00