Przekwalifikowanie – od czego zacząć?

Jak szybko zdobyć nowe kwalifikacje?

20.10.2020

Prawie każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zaczyna się zastanawiać nad zmianą branży.
Potrzeba przekwalifikowania się może wynikać z chęci podjęcia nowej pracy albo sytuacji na rynku pracy.

W jaki sposób szybko i skutecznie nauczyć się nowego zawodu? Przedstawiamy kilka propozycji.

Jeśli myślisz o zmianie pracy i chcesz poszukać czegoś ciekawszego, to najwyższy czas, aby przekuć myślenie w działanie!
Dla osób, które nie mają średniego wykształcenia droga do przekwalifikowania powinna zacząć się od nauki w liceum dla dorosłych. Średnie wykształcenie otwiera drogę m.in. do pracy w policji, służbie granicznej, straży pożarnej.
Kto z nas, (szczególnie dotyczy to Panów) nie chciał zostać w dzieciństwie policjantem lub strażakiem? Wykształcenie średnie otwiera drogę do wymarzonej pracy w służbach mundurowych.


Jeżeli zdobycie średniego wykształcenia masz już za sobą to możesz rozpocząć naukę w szkole policealnej, w tym także policealnej szkole medycznej. Coraz większą popularnością cieszą się również kursy jednoroczne, a także krótsze formy takie jak kursy stacjonarne oraz kursy online.

Więcej na temat kierunków policealnych, policealnych szkół medycznych oraz kursów można dowiedzieć się na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna.

Liceum ogólnokształcące dla dorosłych

Tak jak pisaliśmy wcześniej to propozycja przekwalifikowania się dla osób, które nie mają średniego wykształcenia.
Zdobycie matury to jednak dopiero początek, potem otwierają się przed nami kolejne możliwości edukacji.
Plusem nauki w liceum dla dorosłych  jest przede wszystkim możliwość zdobycia wykształcenia w trybie zaocznym.
Możesz śmiało łączyć życie prywatne, pracę oraz naukę – bez rezygnowania z dotychczasowych zobowiązań. Nauka w liceum dla dorosłych trwa 2, 3 lub 4 lata w zależności od tego czy wcześniej ukończyłeś szkołę branżową/zasadniczą szkołę zawodową; gimnazjum; czy szkołę podstawową. Do liceum dla dorosłych może się zapisać każda osoba pełnoletnia – nie ma żadnych egzaminów wstępnych. Jako absolwent otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły średniej i będziesz mógł przystąpić
do egzaminu maturalnego.

Program zajęć jest zgodny z podstawami programowymi MEN i obejmuje m.in.: język polski, język obcy, matematykę, fizykę, chemię, biologię, geografię, informatykę, historię, historię i społeczeństwo, WOS oraz podstawy przedsiębiorczości.

Więcej informacji o możliwości podjęcia nauki w liceum zaocznym dla dorosłych można znaleźć tutaj.

Zalety nauki w szkole policealnej

Jedną z głównych zalet nauki w szkole policealnej jest krótki czas nauki – krótszy niż np. tok studiów – nauka trwa rok lub 2 lata (w zależności od wybranego kierunku). Ten rodzaj kształcenia pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności oraz pożądanego na rynku pracy zawodu. Z konkretnym „fachem w ręku” będzie Ci łatwiej znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie. Oferta kształcenia szkół Żak odpowiada na realne zapotrzebowanie pracodawców. Na zajęciach wykładowcy będący ekspertami często czynnie pracującymi w danym zawodzie skupiają się na nauce praktycznych umiejętności. Dlatego po nauce w szkole policealnej możesz bez lęku rozpocząć wykonywanie wymarzonej pracy.

Do szkoły policealnej może zapisać się każdy, kto ukończył szkołę średnią, czyli liceum lub technikum – nie trzeba mieć zdanej matury. Zajęcia możesz rozpocząć zarówno we wrześniu, jak i w lutym, więc nie ma konieczności czekania całego roku, by podjąć naukę.

Kolejnym atutem jest… cena. Nauka w szkole policealnej jest bezpłatna. Po ukończeniu edukacji możesz przystąpić do egzaminu zawodowego. Otrzymasz też stosowne świadectwo na druku MEN, które jest uznawane zarówno w kraju, jak i w całej Unii Europejskiej. Z międzynarodowym dokumentem w ręku śmiało możesz podjąć pracę także za granicą.

Kierunki policealne prowadzone przez szkoły Żak to m.in.: florysta, technik usług kosmetycznych, opiekun osoby starszej, opiekunka środowiskowa, technik administracji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz technik ochrony fizycznej osób i mienia. Kierunkiem cieszącym się szczególnym zainteresowaniem wśród Pań jest florystyka.
Zajęcia z tworzenia artystycznych kompozycji kwiatowych są chętnie wybierane przez osoby przejawiające wrodzony talent plastyczny. Na kierunku technik usług kosmetycznych często kształcą się panie zainteresowane pracą kosmetyczki, a panowie chętnie wybierają kierunek technik BHP czy też technik ochrony fizycznej osób i mienia. Szczegółowe informacje na temat wszystkich kierunków można znaleźć tutaj.

Policealna szkoła medyczna

Szkoła medyczna to szczególny rodzaj szkoły, w której, jak sama nazwa wskazuje, nauka pozwala na zdobycie kwalifikacji niezbędnych do pracy w branży medycznej – dedykowanej opiece i rehabilitacji. W tej szkole kształcić się może każdy kto chce zostać opiekunem medycznym lub technikiem masażystą. Są to zawody bardzo pożądane na europejskim rynku pracy, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, choć także i w Polsce z łatwością znajdziesz w nich zatrudnienie. Po ukończeniu
jednego z wymienionych kierunków możesz podjąć pracę m.in. w: szpitalach, ośrodkach SPA, hotelach, gabinetach
i przychodniach fizjoterapeutycznych, domach opieki czy jako prywatny opiekun medyczny.

Naukę w szkole medycznej może podjąć każdy, kto posiada średnie wykształcenie – nie musisz mieć zdanej matury.
Więcej na temat kierunku opiekun medyczny możesz znaleźć tutaj.

Kształcenie jednoroczne

Szansę na szybkie zdobycie nowych umiejętności daje też kształcenie jednoroczne. Olbrzymim plusem tej formy nauki jest krótki czas edukacji – nowe kompetencje  możesz zdobyć już w 10 miesięcy! Warunkiem koniecznym jest skończone 18 lat.
Na niektórych kierunkach (np. agent celny/rejestratorka medyczna) wymagane jest wykształcenie średnie (nie musisz mieć jednak matury). Podobnie jak w szkole policealnej zajęcia rozpoczynają się dwa razy w ciągu roku – we wrześniu i lutym. Programy nauczania są tworzone w taki sposób, by uczestnicy zdobyli najbardziej aktualne i potrzebne na rynku pracy umiejętności i wiedzę. Zajęcia prowadzą wykładowcy, którzy na co dzień są czynnymi praktykami w swoich dziedzinach.
Po ukończeniu nauki otrzymasz zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN.

Kierunki dostępne w ramach kształcenia jednorocznego to: dekorator wnętrz, aranżacja ogrodów, wizażystka/stylistka, trener personalny z elementami fitness, agent celny, fryzjer damski, grafika komputerowa, konsultant ds. dietetyki, instruktor ds. terapii uzależnień, manikiurzystka, masaż z elementami SPA, rachunkowość i finanse, rejestratorka medyczna oraz transport i logistyka.

Kursy stacjonarne i online

Kursy są krótszą formą kształcenia i są skierowane do osób, które ukończyły 18 lat. Aby zapisać się na niektóre kursy wymagane jest posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego lub średniego. Jeżeli chcesz zapisać się na kurs do szkoły Żak wystarczy zgłosić swoją chęć uczestnictwa przez formularz online dostępny na naszej stronie. Obecnie do wyboru masz kursy stacjonarne prowadzone w szkołach Żak oraz kursy w formie online.

Wybierając interesujące Cię kursy możesz zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe niezbędne do zmiany ścieżki kariery. Szkoły Żak są wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, co stanowi gwarancje jakości i rzetelności. Po ukończeniu kursu otrzymasz zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły, a także suplement. Wybór kursów jest naprawdę duży. Wśród kursów stacjonarnych największą popularnością cieszą się m.in.: terapia zajęciowa, kadry, płace i ZUS, podstawy księgowości, podstawy kosztorysowania, animator zabaw i gier, opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, pomoc nauczyciela przedszkola, pedagogiczny, pierwsza pomoc przedmedyczna, komunikacja z pacjentem, dezynfekcja i sterylizacja, Excel dla początkujących, organizator imprez, język angielski dla poczatkujących i średniozaawansowanych, laminowanie i lifting rzęs, przedłużanie rzęs, stylizacja brwi, przedłużanie i stylizacja paznokci, przedłużanie paznokci (żel i akrylożel), manicure hybrydowy, wizaż dla początkujących, pedicure podologiczny, masaż tkanek głębokich, masaż bańką chińską oraz masaż gorącymi kamieniami.

Zapisanie się na kursy kosmetyczne to szybki sposób na zdobycie umiejętności niezbędnych do rozwinięcia działalności kosmetycznej, otworzenia swojego salonu czy też podniesienie dotychczasowych kwalifikacji. Przykładowo kurs przedłużania rzęs metodą objętościową 2-8D, trwa jedynie 10 godzin!

Do wyboru masz także kursy organizowanie w trybie online – bez wychodzenia z domu. Podczas szkolenia widzisz się
z nauczycielem na ekranie komputera. Możesz mu zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi, a po skończonych zajęciach otrzymasz materiały w formacie PDF.

Oferta szkoły Żak w zakresie kursów online jest bardzo bogata i obejmuje m.in.: Microsoft Access, Excel dla początkujących i średniozaawansowanych, MS Powerpoint dla początkujących, MS Word od podstaw, pakiet biurowy Office, podstawy programowania w PHP, tworzenie serwisów WWW dla początkujących, prowadzenie fanpage’a na Facebooku, prowadzenie webinarów promocyjnych, jak nagrać własny kurs online, Canva – bezpłatne narzędzie do tworzenia grafiki, prowadzenie konsultacji/korepetycji/zajęć online, wystąpienia publiczne, pedagogiczny, terapia zajęciowa, pomoc nauczyciela przedszkola, opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, wspomaganie rozwoju mowy i języka u dzieci przedszkolnych, pierwsza pomoc przedmedyczna, podstawy księgowości, komunikacja interpersonalna, kadry, płace i ZUS, język angielski dla początkujących i średniozaawansowanych, język niemiecki dla początkujących, emisja i higiena głosu dla nauczycieli, dezynfekcja i sterylizacja oraz animator zabaw i gier.

Jeżeli chcesz się przekwalifikować i szukasz zawodu idealnego dla siebie sprawdź Leksykon Zawodów i dowiedz się więcej o tym, jakie predyspozycje będą przydatne w Twojej wymarzonej pracy. Poznaj potencjalne miejsca pracy oraz zarobki.

Jeżeli chcesz zapisać się na kurs online, kurs stacjonarny lub kierunek w szkole policealnej to zapisz się do szkoły Żak – ONLINE!

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00