Nowe zabiegi w Twoim kosmetycznym portfolio?

To możliwe dzięki kursom!

30.12.2020

Jeśli pracujesz w branży beauty, to wiesz jak ważne jest nadążanie za kosmetycznymi nowinkami. Aby być na topie trzeba się ciągle dokształcać. Zdobywanie nowych umiejętności jest możliwe dzięki licznym kursom i szkoleniom. Na jakie kursy warto zwrócić uwagę?

Klientki, które odwiedzają Twój salon kosmetyczny liczą na to, że będą mogły skorzystać z kompleksowej oferty zabiegów kosmetycznych, także tych najnowszych. Warto zatem byś Ty i Twoje współpracowniczki uzupełniły swoje portfolio o zabiegi, których jeszcze nie macie w ofercie. Nowe umiejętności można zdobyć na kursach i szkoleniach organizowanych w trybie stacjonarnym oraz online. Jakie kursy warto ukończyć? Na pewno warto zainteresować się kursem pedicure podologicznego zwłaszcza jeśli w salonie wykonuje się pedicure, a także kursem stylizacji rzęs oraz brwi. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się kursy związane z higieną pracy np. kurs sterylizacji narzędzi kosmetycznych. Poniżej krótka charakterystyka wybranych kursów z oferty naszej szkoły.

Kurs pediucre podologiczny

Kurs ten jest adresowany przede wszystkim do praktykujących kosmetyczek.  Pedicure podologiczny, czyli leczniczy różni się od klasycznego pedicure’u. Podczas jego wykonywania nie tylko wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne, ale także lecznicze i profilaktyczne.

Program kursu obejmuje zagadnienia takie jak podstawy podologii, wyposażenie gabinetu oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gabinecie podologicznym, wskazania i przeciwskazania do wykonywania zabiegu pedicure specjalistycznego. Dodatkowo kursanci poznają budowę stopy, dowiedzą się jak rozpoznawać zmiany i choroby skóry stóp oraz paznokci. Ponadto w trakcie szkolenia zgłębisz tajniki  usuwania zmian oraz zasady prawidłowego opracowywania paznokci stóp przy użyciu odpowiednich technik, narzędzi i preparatów. Dodatkowo na kursie omawiane są procedury zabiegu specjalistycznej pielęgnacji stopy cukrzycowej. Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie wskazać najczęstsze choroby stóp i ich charakterystykę, zna metody i techniki usuwania zmian i wykonuje pedicure podologiczny.

Kurs pedicure podologiczny trwa 15 godzin i kosztuje 499 zł. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/pedicure-podologiczny--leczniczy-.

Kurs laminowania i liftingu rzęs

Szkolenie to jest adresowane do początkujących oraz doświadczonych stylistek i kosmetyczek, które chcą zdobyć nowe umiejętności w zakresie stylizacji rzęs. Na czym polega laminowanie i lifting rzęs? Na odżywieniu, trwałym podkręceniu i przyciemnieniu. Dzięki temu zabiegowi osiąga się efekt zadbanych, ale i naturalnych rzęs.

Program tego kursu stylizacji rzęs obejmuje zagadnienia takie jak omówienie budowy anatomicznej rzęs, higienę i bezpieczeństwo wykonywania zabiegu, zapoznanie się z metodami stylizacji rzęs – laminowanie oraz lifting. Dodatkowo na szkoleniu poznasz przeciwwskazania do wykonania zabiegu, dowiesz się jak wykonać taką usługę oraz z jakich produktów korzystać. W trakcie kursu nauczysz się, jak prawidłowo przygotować swoje stanowisko pracy oraz zapoznasz się ze schematem i technikami wykonywania stylizacji rzęs. Dodatkowo będziesz mogła praktycznie przećwiczyć wykonywanie zabiegu laminowania, liftingu rzęs. Oprócz omawianego kursu warto także ukończyć kurs przedłużania rzęs.

Szkolenie trwa 8 godzin, a całkowity koszt uczestnictwa to 349 zł. Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs-----laminowanie-i-lifting-rzes.

Kurs stylizacji brwi

Szkolenie skierowane jest do kosmetyczek i innych osób, które chcą nauczyć się jak profesjonalnie stylizować brwi. Zabieg stylizacji brwi obejmuje zazwyczaj regulację oraz wykonanie henny zwykłej lub pudrowej.

Program kursu obejmuje zagadnienia takie jak: zasady BHP w gabinecie kosmetycznym, przygotowanie stanowiska pracy, budowa brwi, fazy wzrostu włosa oraz omówienie produktów niezbędnych do wykonania zabiegu. Ponadto na szkoleniu dowiesz się jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, poznasz technikę rysunku (mierzenie proporcji przy pomocy miarek), a także nauczysz się dobierać właściwy kształt brwi. Po kursie stylizacji będziesz potrafiła dopasować kolor i intensywność henny do oprawy oka oraz wykonać zabieg henny pudrowej i zwykłej wraz z regulacją łuku brwiowego.

Kurs ten trwa 8 godzin i kosztuje 399 zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---stylizacja-brwi---regulacja--henna-zwykla-i-pudrowa.

Kurs dezynfekcji i sterylizacji narzędzi kosmetycznych

To szkolenie jest przeznaczone dla personelu medycznego, ale także asystentek i higienistek stomatologicznych oraz kosmetyczek. Metody poprawnej sterylizacji oraz dezynfekcji powinien znać każdy kto musi poddawać sterylizacji wyroby medyczne i inne przedmioty wielorazowego użytku wykorzystywane przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych i innych czynności, podczas których może dojść do zakażenia. Oznacza to, że umiejętność dezynfekcji narzędzi kosmetycznych powinna mieć każda kosmetyczka.

Kurs dezynfekcji i sterylizacji narzędzi kosmetycznych to kurs teoretyczny. Jego program obejmuje zagadnienia takie jak: podstawy prawne obowiązujące przy wykonywaniu procesów dekontaminacji, aseptyka, antyseptyka, klasyfikacja Spauldinga, zagrożenia na stanowisku pracy, ekspozycja zawodowa oraz stosowanie środków ochrony indywidualnej. Dodatkowo poznasz też zasady postępowania z odpadami medycznymi na stanowisku pracy, rodzaje preparatów dezynfekcyjnych (zasady wyboru i ich zastosowanie), metody mycia, dezynfekcji i sterylizacji, a także zasady kwalifikowania sprzętów i wyrobów do odpowiednich metod mycia, dezynfekcji i sterylizacji. Na szkoleniu nauczysz się także obsługiwać urządzenia do procesów dekontaminacji (autoklawy), poznasz rodzaje opakowań, zasady pakowania, ustalanie terminów ważności po procesach sterylizacji,  a także warunki przechowywania sprzętu po sterylizacji. Po kursie w szkole Żak będziesz znała metody kontroli skuteczności procesów mycia, dezynfekcji i sterylizacji oraz schemat tworzenia dokumentacji tychże procesów.

Kurs trwa 8 godzin, a jego koszt to 249 zł. Szczegółowe informacje na temat szkolenia można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---dezynfekcja-i-sterylizacja-kurs-teoretyczny-.

Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi kosmetycznych to bardzo istotny element działalności. Szczególnie w czasie pandemii, należy bardzo rygorystycznie podchodzić do tej kwestii i z jeszcze większą uwagą wykonywać czynności związane z dezynfekcją i sterylizacją narzędzi, by nie przenieść wirusa na klientkę. Dotyczy to oczywiście nie tylko samych narzędzi, ale także wszelkich powierzchni w gabinecie kosmetycznym, które są często dotykane (np. blaty, klamki, włączniki, krzesła, fotele, terminal płatniczy itp.).

Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi kosmetycznych w autoklawach kosmetycznych jest obowiązkiem każdego gabinetu kosmetycznego, a za nieprzestrzeganie przepisów higienicznych grożą kary.  

W gabinetach kosmetycznych najczęściej dochodzi do zakażeń wirusowych (zapalenie wątroby typu B i C, brodawczak ludzki HPV, HIV), zakażeń bakteryjnych (gronkowce i paciorkowce), zakażeń grzybiczych oraz pasożytniczych. Teraz do tej puli dochodzi jeszcze koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący Covid-19.

Wszystkie wymienione wyżej kursy i szkolenia kosmetyczne kończą się uzyskaniem zaświadczenia zgodnego ze wzorem MEN oraz uzyskaniem certyfikatu szkoły Żak. Aby zapisać się na kurs, należy mieć ukończone 18 lat – to jedyny wymóg, jaki trzeba spełnić.

Oczywiście wybór kursów kosmetycznych jest o wiele większy. W ofercie szkoły Żak dostępne są kursy stacjonarne: przedłużanie rzęs, stylizacja i przedłużanie paznokci, przedłużanie paznokci żelem i akrylożelem, przedłużanie rzęs, manicure hybrydowy, wizaż dla początkujących, masaż bańką chińską, masaż gorącymi kamieniami, masaż tkanek głębokich.

Czy warto ukończyć takie kursy? Oczywiście! Dzięki nowym umiejętnościom można poszerzyć ofertę salonu kosmetycznego, a tym samym zdobyć więcej klientek, wyróżnić się na tle konkurencji, zdobyć renomę i w związku z tym zarabiać więcej. A ponieważ na rynku działa coraz więcej salonów kosmetycznych działa na rynku i rywalizacja stale nabiera tempa, to nie należy zwlekać z zapisaniem się na szkolenie. W zawód kosmetyczki wpisane jest ciągle dokształcanie się – trzeba być na bieżąco z trendami i coraz to nowszymi metodami i technikami kosmetycznymi.

 

 

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00