Jak dbać o długie włosy? 

23.2.2022

Codzienna pielęgnacja długich włosów to niemałe wyzwanie dla każdej kobiety. Długie włosy damskie są zawsze w modzie, a to dlatego, że w bardzo prosty sposób możemy zmienić fryzurę, bez większej ingerencji stylisty. Aby mieć piękne i lśniące włosy należy dobrać odpowiedni sposób pielęgnacji. 

Środki pielęgnacja długich włosów

Każda długość włosów jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, czy też chemiczne. Włosy długie mają to do siebie, że są podatne na rozdwajające się końcówki. Warto pamiętać, by na siłę nie zapuszczać włosów dlatego, że regularne podcinanie końcówek wzmacnia włosy, a przy okazji nadaje świeżość fryzurze. Istotnym elementem w codziennej pielęgnacji długich włosów jest odpowiedni dobór szczotki. W tym przypadku idealnie sprawdzi się szczotka z włosia naturalnego. Tego typu produkty są w pełni bezpieczne dla włosów i ich nie uszkadzają. Kosmetyki do pielęgnacji  należy dobierać zgodnie ze specyfiką włosów, tak aby pozytywnie wpływały na kondycję włosów. 

Mycie i suszenie długich włosów

Aby uniknąć uszkodzeń cebulek naszych włosów, warto tuż przed umyciem, rozczesać pasma i w sposób bardzo delikatny przepłukać włosy letnią wodą. Stosowanie odżywek i masek do włosów sprawia że włosy będą zdrowsze i bardziej lśniące. Pamiętaj, by nigdy nie rozczesywać mokrych włosów dlatego, że narazisz pasma na poważne uszkodzenia. Warto zaopatrzyć się w osobny ręcznik, który będzie przeznaczony tylko i wyłącznie do włosów. Unikaj suszenia włosów suszarką. Jeśli jednak sytuacja Cię do tego zmusi, zawsze wybieraj chłodne powietrze. Nigdy nie związuj mokrych włosów gumką albo klamrą. Zadbaj także o odpowiednią pościel – unikaj poliestrowych poszewek, które elektryzują włosy. Jeśli chcesz stać się ekspertem w pielęgnacji włosów i dbać nie tylko o własną fryzurę to koniecznie zapoznaj się z naszym kursem,

Pielęgnacja długich włosów męskich

Tak. Panowie też noszą długie włosy i muszą o nie odpowiednio dbać! Pielęgnowanie dłuższych włosów u panów wcale nie musi być czasochłonne. Jeśli uprawiasz sport albo pracujesz fizycznie to Twoja fryzura będzie potrzebowała codziennego odświeżania. Z kolei,  jeżeli pracujesz w banku czy też biurze, włosy nie będą w dużym stopniu narażone na czynniki zewnętrzne, które zanieczyszczają włos. W takim wypadku lepiej jest myć włosy od 2 do 3 razy w tygodniu, dlatego, że zbyt częste mycie włosów męskich, powoduje wypłukiwanie sebum. Nadmierne mycie włosów powoduje zmatowienie i wysuszenie skóry głowy. Przy wyborze szamponu i odżywki warto sięgnąć po produkty, które są specjalnie dedykowane pielęgnacji długich męskich włosów. W codziennej pielęgnacji idealnie sprawdzi się również grzebień i szczotka do włosów. Regularne szczotkowanie włosów nie powoduje nadmiernego wyrywania włosów, a przy okazji wpływa regeneracyjnie na skórę głowy. Tak jak w przypadku kobiet, dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po szczotki wykonane z naturalnego włosia. Ekologiczne tworzywo nie powoduje elektryzowania włosów i pobudza krążenie krwi na skórze głowy.

Dbajmy o włosy od środka

W przypadku pielęgnacji męskiej, jak i damskiej, należy pamiętać o odpowiedniej suplementacji i nawodnieniu od wewnątrz. Główną przyczyną wypadania włosów jest przede wszystkim nadmierny stres. Picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie oraz dieta w postaci posiłków bogatych w zdrowe tłuszcze, zdecydowanie poprawi kondycję włosów. 

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00