• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Zostań mistrzem social mediów i zdobądź wymarzoną pracę! Ile zarabia social media manager?

Zostań mistrzem social mediów i zdobądź wymarzoną pracę! Ile zarabia social media manager?

Nowy kurs w ofercie Żaka

27.5.2022

 Media społecznościowe na stałe weszły do naszego życia. Sporą część dnia spędzamy na scrollowaniu naszego feedu na FB, oglądaniu TikToków, przeglądaniu wpisów na LinkedInie i szukaniu interesujących pomysłów na aranżację wnętrza na Pintereście.

Sporo tego czasu człowiek spędza w internecie. Myślisz, że dobrze znasz świat social mediów? Uwierz nam – skrywa on przed Tobą jeszcze wiele tajemnic. Zwykły użytkownik niezbyt często jest zainteresowany tematem tworzenia kampanii, optymalizacją reklam i marketingiem w social mediach. Więc jeżeli chcesz zacząć pracować np. w agencji marketingowej i zająć się obsługą profilu znanej marki to mamy dla Ciebie kurs. Najpierw jednak kilka słów o tym czym się zajmuje social media manager.

 Kim jest social media manager

Niedawno człowiek zajmujący się FB nazywał się specjalistą ds. social media. Obecnie rozległe możliwości specjalizacji oraz stały rozwój platform społecznościowych sprawiły, że spec od sociali zyskał nowe kompetencje. Przed wszystkim to manager, który często zarządza pracą zespołu, w skład którego wchodzi copywriter i grafik. Oprócz nadzoru nad pracą teamu Social media manager kontroluje kanały komunikacji na linii firma – klient. Na tym stanowisku łączysz kompetencje osoby zajmującej się zarządzaniem projektami ze specem od marketingu video i koordynatora obsługi klienta. Czyli mówiąc krótko – nie tylko o posty tutaj chodzi :P To raczej tworzenie i sukcesywne realizowanie strategii komunikacyjnej.

Co zrobić, żeby zostać Social Media Managerem

To proste! Nauczyć się zarządzania różnymi typami mediów społecznościowych. Gdy poznasz specyfikę pracy w narzędziach Meta, LinkedIn, czy Youtube’a to będzie Ci łatwiej rozpocząć pracę na stanowisku Social Media Managera. Po prostu – poznasz social media od podszewki, niedostępnej dla tych mniej dociekliwych użytkowników social mediów. Żeby zaś poznać media społecznościowe, nauczyć się tworzenia kampanii i jeszcze zgłębić podstawy marketingu w sieci najlepiej zapisać się na odpowiednie szkolenie!

Intensywny kurs social mediów znajdziesz w ofercie Żaka. 120 godzin nauki wypełnione praktyczną wiedzą i ćwiczeniami z tworzenia kampanii i obsługi narzędzi jakie oferuje nam Facebook, LinkedIn, YouTube, Instagram, TikTok… Wyliczać można bez końca.

Ile zarabia social media manager

Zarobki social media managera zależą od doświadczenia i typu umowy. Według informacji podanych w raporcie na stronie wynagrodzenia.pl średnie wynagrodzenie brutto na tym stanowisku wynosi 5480 zł. Najniższe zarobki wynoszą 4340 zł brutto, czyli 3239 zł na rękę. Oczywiście oprócz pensji w większości dużych firm otrzymasz dodatkowe benefity – zapytaj o nie rekrutera!

Co da Ci kurs Social Media Manager w Żaku?

Przede wszystkim rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności. Nasi trenerzy pokażą Ci to wszystko bez wychodzenia z domu Kurs w Żaku odbywa się całkowicie online. Nauka trwa 120 godzin, a spotkania organizowane są według ustalonego harmonogramu z wykładowcą. Dokładny terminarz ustala prowadzący na pierwszych zajęciach Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku – najbliższa edycja startuje już we wrześniu!

Czego się nauczysz na zajęciach? Kompleksowej obsługi social mediów. Naukę zaczniesz od wprowadzenia w świat mediów społecznościowych. Dowiesz się do czego najlepiej wykorzystywać dany kanał komunikacji. Nasi trenerzy wyjaśnią Ci na czym polega content marketing. Potrenujesz też twórcze pisanie postów/opisów…ogólnie copy do social mediów. Dowiesz się na czym polega personal branding, dzięki czemu będziesz w stanie pracować także dla celebrytów/ obsługiwać konta indywidualne. Nauczysz się także jak stosować dobre praktyki storytellingu.

W trakcie szkolenia poznasz też zasady moderowania i automatyzacji obsługi klienta w social mediach. No i najważniejsze. Działania płatne. Nauczymy Cię jak tworzyć, analizować, optymalizować i podsumowywać kampanie w Facebook Ads, Instagram Ads i TikTok Ads.

Ile to kosztuje?

Dużo wiedzy w krótkim czasie! Kompleksowy kurs dla Social Media Managera kosztuje 2190 zł. W Żaku płatność dzielimy od razu na 10 miesięcy. Dzięki czemu nie musisz wykładać całej kwoty od razu. Oczywiście, jeżeli chcesz możesz zapłacić całość od razu. Szczegółowe informacje na temat płatności zawarte są w umowie.

Dokładne informacje o kursie Social Media Managera znajdziesz na naszej stronie, a także w sekretariacie Żaka.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00