Opiekunka środowiskowa

z elem. psychologii i socjologii

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

zaoczne

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Oferty pracy dotyczące zawodów z obszaru pomocy społecznej pojawiają się coraz częściej – w Polsce i za granicą. Coraz większe zapotrzebowanie łączy się z coraz wyższymi zarobkami. Osoby po kierunku Opiekunka środowiskowa, które pomagają podopiecznym w codziennych czynnościach, pielęgnują ich, udzielają pierwszej pomocy oraz mobilizują do rozwijania ich zainteresowań i zwiększania samodzielności, zarabiają w Niemczech od 1000 do 1350 Euro miesięcznie!*

 * źródła: oferty pracy w Niemczech w zawodzie Opiekunka środowiskowa i Opiekunka osoby starszej, portal Pracuj.pl, 2017 r. oraz strony internetowe firm pośrednictwa pracy za granicą.

Czego nauczysz się na kierunku Opiekunka środowiskowa w szkole Żak?

Nauka podstaw psychologii pozwoli Ci rozpoznawać procesy psychiczne, emocjonalne i motywacyjne, dzięki czemu nauczysz się rozpoznawać i zaspokajać potrzeby swoich podopiecznych. Dodatkowo zajęcia z podstaw socjologii pozwolą Ci np. stosować metody integracji jednostki ze środowiskiem lokalnym. Zgłębisz również tematy związane z szeroko pojętą profilaktyką chorób, opieką nad osobą chorą i niepełnosprawną w środowisku domowym oraz organizacją opieki środowiskowej. Będziesz uczyć się języka migowego – ta umiejętność znacząco podniesie Twoją atrakcyjność na rynku pracy i umożliwi opiekę również nad osobami niesłyszącymi. Zapoznasz się także ze wszystkimi niezbędnymi zwrotami w języku obcym stosowanymi w pomocy społecznej. Nauczymy Cię również czynności diagnostyczno-usprawniających i udzielania pierwszej pomocy. Przejdziesz trening umiejętności społecznych, a w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości nauczymy Cię m.in. jej psychologicznych podstaw, zagadnień z zakresu gospodarki rynkowej, a także związanych z aktywnością zawodową i rynkiem pracy.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Świadczenie usług opiekuńczych (SPO.05)

Nauka na kierunku Opiekunka środowiskowa jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 99 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00