• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Rozpocznij rok szkolny w szkole Żak i odbierz 300 zł na start

Rozpocznij rok szkolny w szkole Żak i odbierz 300 zł na start

13.7.2020

Dobra przyszłość zależy od Ciebie i Twojego wykształcenia. Pamiętaj, że ucząc się możesz otrzymać 300 zł z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego! Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci i młodzieży. Kwota 300 zł jednorazowego wsparcia jest dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Ucząc się w szkole Żak również otrzymasz te pieniądze jeśli nie skończyłeś 20 roku życia, jeśli natomiast posiadasz jakąś niepełnosprawność wsparcie będzie obowiązywać Cię do skończenia 24 roku życia.

Co ważne! 300 zł otrzymasz niezależnie od wysokości dochodów Twoich lub Twojej rodziny! Aby otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek przez Internet bądź w  urzędzie miasta/gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce organizacyjnej właściwej dla miejsca zamieszkania.

Bardzo ważną informacją jest fakt, iż świadczenie jest:

- zwolnione z podatku i nie podlega egzekucji

- nie wlicza się do dochodu przy ustaleniu prawa do innych świadczeń z innych systemów wsparcia.

 

Wniosek o świadczenie dobry start  można składać online od 1 lipca przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

 

Ucz się w Żaku i odbierz 300 zł na start!

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00