Jak bezpłatnie zbudować rozpoznawalność na Instagramie

#żakporady

8.3.2022

Instagram miesięcznie odwiedza około miliarda użytkowników. Popularnych profili, które obserwuje kilkanaście, kilkadziesiąt a tym bardziej kilkaset tysięcy – jest jednak stosunkowo niewiele. Wynika to głównie z powodu ogromnej konkurencji. Istnieją jednak sposoby, które przy sumiennej, rzetelnej a przede wszystkim regularnej pracy na Instagramie, mogą przyczynić się do sukcesu.

Instagram - jak zacząć?

Początki bywają trudne – efekty przychodzą dopiero z czasem, więc łatwo stracić zapał. Kluczem do wzrostu popularności profilu jest przede wszystkim konsekwencja.

Znajdź pomysł na siebie

Konto załóż w momencie gdy będziesz miał/a już wymyślony pomysł na swój instagramowy profil. Dobrze by było to coś w czym czujesz się swobodnie. Jeśli interesujesz się dietetyką – niech to będzie profil o odpowiednim odżywianiu. Ważne żebyś był/a w tym jak najbardziej autentyczna. Obserwujący to doceniają.

Dobierz odpowiednią nazwę

Dobrze, żeby Twoja nazwa przynajmniej na starcie kojarzyła się z tym czym się zajmujesz. Dzięki temu Twój profil będzie łatwiejszy do odnalezienia przez ludzi zainteresowanych obszarem, którym się zajmujesz.

Wypełnij biogram

Biogram to ważny obszar Instagrama. Powinien zostać wypełniony krótko i zwięźle, ale treściwie. Możesz zawrzeć w nim najważniejsze informacje na swój temat. Przede wszystkim jednak wypisz w biogramie czym zajmuje się Twój profil.

Dbaj o interakcję z obserwującymi

Gdy Twój profil w social-mediach zdobędzie już pierwszych followersów staraj się dbać o tę relację. Podejmuj dyskusję, angażuj się i odpowiadaj na komentarze. Obserwujący poczują się docenieni. Będą chętniej i częściej przychodzić na Twój profil.

Skuteczna budowa profilu na Instagramie – czyli co dalej?

Podstawy już masz - teraz trzeba wykonać kolejny krok. Jak chcesz rozbudować swój profil?

Wymyśl swój hashtag

Hashtagi są podstawowym narzędziem kategoryzacji treści w serwisie Instagram. Wymyśl jaką frazą chcesz kategoryzować swój profil i społeczność, którą wokół niego budujesz, a następnie konsekwentnie go używaj. Ważne jest to aby hashtag był na tyle unikalny aby miał szanse na przebicie. Posiadanie takiego tagu znacznie ułatwi odnajdywanie i zapamiętywanie Twojego profilu przez użytkowników.

Oznaczaj i zachęcaj do oznaczania

Jeśli dodajesz zdjęcia, na których znajdują się inne osoby posiadające profil na Instagramie, oznaczaj ich. Dzięki temu Twój profil będzie wyświetlał się u nich. Zachęcaj też do oznaczania Twojego profilu w innych sytuacjach. Jeśli przykładowo: jesteś kucharzem, niech obserwujący oznaczają Cię na zdjęciach, które przedstawiają potrawę ugotowaną według Twojego przepisu. To zwiększy prawdopodobieństwo, że kolejne osoby przyjdą na Twój profil.

Korzystaj z geo-tagów

Korzystanie z geo-tagów jest niezwykle proste a bardzo skuteczne. Pozwoli znaleźć Twój profil nowym osobom, które przeszukiwały zdjęcia z danej lokalizacji.

Niech Cię będzie wszędzie pełno

Bądź aktywny w social mediach. Śledź popularniejsze profile o podobnej grupie tematyce – nie tylko na Instagramie. Bierz udział w dyskusjach, odpowiadaj na komentarze na innych profilach. Istnieje spora szansa, że w ten sposób Twój profil zostanie zauważony i część użytkowników dołączy do grona obserwujących.

Publikuj regularnie

Regularność to w social-mediach jedna z najważniejszych zasad. Ustal w jakich dniach, o jakich godzinach i co ile będziesz publikować posty i postaraj się tego konsekwentnie trzymać.

Skuteczna budowa profilu na Instagramie – czyli da się efektywniej?

Istnieją też inne sposoby, takie jak płatne kampanie, które znacznie zwiększą szansę na osiągnięcie sukcesu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak efektywniej zwiększyć swoją rozpoznawalność na Instagramie, świetnym miejscem do tego jest kierunek – kreowanie wizerunku w sieci: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/kreowanie-wizerunku-w-sieci