Barwy branży beauty

Zdobądź pracę w dynamicznie rozwijającej się branży

27.7.2020

Branża beauty w Polsce cały czas się rozwija. Powstają nowe salony i nowe usługi. Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny jest zatem spore. Jak zostać fryzjerem, wizażystką czy manikiurzystką?

Branża beauty to salony fryzjerskie i kosmetyczne, które oferują szeroki wachlarz usług upiększających. Powstaje ich coraz więcej, ponieważ także zapotrzebowanie na rynku jest coraz większe. Poza tym, co i rusz powstają nowe zabiegi. To powoduje, że zapotrzebowanie na fryzjerów, kosmetyczki, wizażystki i manikiurzystki jest duże. Warto zatem wykonywać zawód, który jest tak pożądany. I nie trzeba wcale bardzo długo się kształcić – zdobyć praktyczne umiejętności z branży beauty można już w rok. Potem oczywiście należy stale się dokształcać, by być na czasie z najnowszymi trendami we fryzjerstwie, makijażu, wizażu, kosmetyce.

Jak zostać fryzjerem, wizażystką, manikiurzystką?

By zostać fryzjerem, należy ukończyć roczny kurs. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po zakończeniu nauki otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Ten kierunek ma charakter wprowadzenia do praktyki fryzjerskiej. Uczestnicy poznają zagadnienia teoretyczne związane ze specyfiką pracy oraz podstawy praktycznego wykonywania czynności fryzjerskich. Uczą się jak wykonywać cięcia, koloryzację, zabiegi pielęgnacyjne i odżywcze na włosy. Sporo czasu poświęca się na zajęcia praktyczne pod okiem doświadczonych trenerów, którzy instruują jak wykonywać strzyżenie, stylizację i modelowanie.

Jak zostać fryzjerem – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie kierunku: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/fryzjer-damski. Każdy fryzjer po podjęciu pracy w zawodzie musi dalej się szkolić, biorąc udział w szkoleniach, kursach, warsztatach oraz imprezach branżowych.

Kurs wizażu

By zostać wizażystką/stylistką, należy ukończyć roczny kurs. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po zakończeniu nauki otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Podczas zajęć uczestnicy poznają metody i techniki makijażu oraz zasady doboru stroju do okazji. Zapoznają się także z podstawami materiałoznawstwa kosmetycznego. Nieodłącznym elementem kursu wizażu jest także warsztat budowania wizerunku. Podstawy psychologii i komunikacji interpersonalnej dają pozwolą umiejętnie porozumiewać się z klientami.

Więcej informacji na temat nauki w szkole wizażu można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/wizazystka---stylistka.

W ofercie szkoły dostępny jest także krótki, podstawowy kurs wizażu, skierowany do osób początkujących, które nie posiadają żadnego doświadczenia w wykonywaniu profesjonalnego makijażu. Czas jego trwania to 28 godzin, podczas których nauczą się jak przygotować modelkę do makijażu, jak dobierać barwy, diagnozować cerę, jak wykonać makijaż, jak modelować i korygować kształt twarzy.

Więcej na temat tego kursu wizażu można przeczytać na: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---wizaz-dla-poczatkujacych.

Kurs manikiuru

By zostać manikiurzystką, należy ukończyć kurs roczny. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po zakończeniu nauki otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Podczas zajęć uczestnicy poznają metody i techniki wykonywania manikiuru pod okiem specjalistów. Uczą się też o zasadach bezpieczeństwa i higieny w usługach osobistych oraz narzędziach pracy w salonie kosmetycznym. Poznają także podstawy psychologii i zasady komunikacji interpersonalnej z klientem. Zdobywają również wiedzę z zakresu materiałoznawstwa kosmetycznego.

Szczegółowe informacje na temat tego kierunku można znaleźć na stronie szkoły: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/manikiurzystka.

Osoby, które chcą pracować w branży beauty, mogą podjąć zatrudnienie m.in. w: salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, studiach wizażu, gabinetach SPA, hotelach, charakteryzatorniach itp.