Wyniki Matur 2020. Wybierz mądrze i postaw na praktyczną edukację

11.8.2020

Nadeszła wielka chwila – ogłoszenie wyników matur. Teraz, gdy wiesz już jak Ci poszło na egzaminie, naszedł czas by dokonać mądrego wyboru i wybrać ścieżkę dalszej edukacji. Nie jesteś pewien, co chcesz dalej robić w życiu? Sprawdź naszą ofertę i postaw na naukę w praktyce!

Świadome planowanie to nieodłączna składowa sukcesu, a mądry wybór ścieżki dalszej edukacji pozwoli Ci odnaleźć się na rynku pracy. Trzymając w ręku wyniki egzaminu maturalnego stajesz na przysłowiowym rozdrożu – do Ciebie należy decyzja, w którą stronę pójdziesz. Na rynku pracy stale rośnie zainteresowanie pracownikami posiadającymi praktyczne umiejętności oraz wiedzę. Poniżej dowiesz się, jak pokierować swoją dalszą edukacją.

1. Rób to co kochasz!

Pasja to klucz do sukcesu. Dlatego tak ważne jest rozwijanie się zawodowo w obszarach, które sprawiają Ci przyjemność. Oczywiście głównym celem edukacji pozostaje zdobycie odpowiednich kwalifikacji, które pozwolą Ci przekuć twoje zainteresowania w ścieżkę kariery. Dlatego rozważając potencjalne możliwości warto rozważyć rekrutację do szkoły policealnej. To opcja przeznaczona dla osób, które chcą szybko zdobyć praktyczną wiedzę w ściśle określonym obszarze. Dzięki temu zyskujesz pewność, że konkretne umiejętności, które opanujesz w trakcie roku lub dwóch lat nauki w szkołach policealnych Żak, pozwolą na szybkie znalezienie pracy w interesującym Cię zawodzie. Wśród kierunków oferowanych przez nasze szkoły znajdziesz m.in.: Florystę, Technika usług kosmetycznych, Opiekuna medycznego, czy Technika bhp. Z pełną ofertę szkół policealnych Żak możesz zapoznać się na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne.

2. Praktyczna nauka pomagania

Jeżeli swoją ścieżkę kariery pragniesz powiązać z niesieniem pomocy ludziom to powinieneś rozważyć zapisanie się do szkoły medycznej. To forma edukacji, która pozwoli Ci wykorzystać w przyszłości Twoje wrodzone poczucie empatii. Pozyskane w trakcie nauki umiejętności umożliwią Ci ubieganie się o pracę w takich zawodach jak opiekun medyczny lub masażysta. Pod okiem wykwalifikowanej kadry zdobędziesz także niezbędną wiedzę z obszarów około medycznych takich jak: anatomia człowieka, dietetyka lub współpraca z lekarzami. Więcej o szkłach medycznych przeczytasz na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne.

3. Szybko i w praktyce

Zależy Ci na zdobyciu praktycznych umiejętności w jak krótkim czasie? Postaw na kursy, dzięki, którym już w 10 miesięcy zdobędziesz wiedzę z interesującego Cię obszaru i otrzymasz zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat, który ułatwi Ci zdobycie wymarzonej pracy. Wizażystka/stylistka, Dekorator wnętrz, Transport i logistyka, Konsultant ds. dietetyki, Trener personalny z elementami fitness to jedynie część propozycji szkoleń dla Ciebie. Pełną ofertę znajdziesz na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne

Nie zdałeś matury? To nie koniec świata! W szkołach dla dorosłych Żak zdobędziesz niezbędne wykształcenie - niezależnie od wyników egzaminu maturalnego. Kształcimy zawodowo od ponad 20 lat! Z nami osiągniesz sukces i z powodzeniem odnajdziesz się na rynku pracy.