Zabiegi na rzęsy – dochodowe zajęcie dla perfekcjonistek

Rozwijaj swoje kwalifikacje i zdobywaj nowe umiejętności

25.11.2020

Czym zajmuje się stylistka rzęs i jak jej praca różni się od tej, którą wykonuje kosmetyczka? Czego trzeba się nauczyć, by zdobyć kwalifikacje do pracy w tym supermodnym zawodzie? Jakie trzeba mieć predyspozycje, a co można wyćwiczyć? Jakie zabiegi można wykonywać po kursach proponowanych przez szkoły Żak? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdują się odpowiedzi na te i inne pytania na temat zabiegów na rzęsy.

Długie, gęste, wyraziste rzęsy – wyzwanie dla stylistki

Od wieków kobiety przedłużały, pogrubiały i podkręcały rzęsy, by dodać spojrzeniu głębi. Archeologowie twierdzą, że już około 4000 lat p.n.e. mieszkanki starożytnego Egiptu starały się osiągnąć ten efekt używając naturalnych kosmetyków. Jako pierwsze, sztuczne rzęsy nosiły aktorki kina niemego, a od końca XIX wieku aż do dziś, marki kosmetyczne wypuszczają na rynek coraz bardziej innowacyjne formuły maskar czy opatentowane szczoteczki. Szukając trwałych efektów, niektóre panie trafiają do zakładów kosmetycznych, gdzie wykonuje się zabiegi na brwi i rzęsy przy użyciu henny.

Prawdziwa rewolucja nastąpiła kilkanaście lat temu, gdy okazało się, że zabiegi na rzęsy potrafią przynieść spektakularne efekty, a na dodatek są dostępne nie tylko dla VIP-ów i gwiazd srebrnego ekranu. W roku 2003 azjatycka wizażystka Shu Uemura stworzyła metodę 1:1 przy użyciu włosia norek syberyjskich, a już rok później do produkcji weszły pojedyncze syntetyczne włoski. Obecnie mamy do czynienia z kilkoma różnymi zabiegami na rzęsy i typami aplikacji, a także z najróżniejszymi rodzajami sztucznych rzęs. Zabiegi te są bardzo modne, a co za tym idzie perfekcjonistki wyspecjalizowane w tym zakresie są dla zakładów kosmetycznych na wagę złota, poszukują ich i klientki, i pracodawcy. A jak zostać profesjonalną stylistką rzęs? Wszystkie dostępne szkolenia można znaleźć na stronie Szkoły Żak. Podpowiadamy, kiedy i które kursy szczególnie warto zrobić , a także na co zwrócić uwagę, wybierając szkolenie doskonałe.

Kurs – przedłużanie rzęs metodą 1:1

Szkolenie skierowane jest do początkujących oraz doświadczonych stylistek, które chcą zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do wykonywania usług na najwyższym poziomie. To także idealne szkolenie dla osób, które chcą nabrać wprawy oraz doświadczenia w zabiegach przedłużania rzęs metodą 1:1. Wiele specjalistek z tej branży twierdzi, że to podstawowa technika stylizacji rzęs, która powinna być perfekcyjnie opanowana, by z czasem rozszerzać swoje umiejętności o bardziej skomplikowane zabiegi. Na czym polega ta metoda i co wyróżnia ją spośród innych? Zabieg polega na doczepieniu za pomocą specjalistycznego kleju sztucznej (choć niekoniecznie syntetycznej) rzęsy do każdej, wcześniej odseparowanej rzęsy prawdziwej w proporcji 1:1, skąd pochodzi nazwa. Metoda ta daje naturalny efekt, pozwalając zagęścić, wydłużyć i przyciemnić optycznie rzęsy. Dzięki profesjonalnemu doborowi materiału i stylizacji na podstawie naturalnej oprawy oczu klientki, można uzyskać efekt optycznego „otworzenia” oka, czy zmiany jego kształtu. Kurs przedłużania rzęs metodą 1:1 trwa 8 godzin, jest prowadzony stacjonarnie, a szczegóły na jego temat można znaleźć tu: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs-----przedluzanie-rzes-metoda-1-1.

Kurs – przedłużanie rzęs metodą objętościową 2-8D

To szkolenie także skierowane jest do początkujących oraz doświadczonych stylistek. Oferuje poszerzenie portfolio o umiejętność wykonywania coraz popularniejszych zabiegów, skierowanych do klientek lubiących naprawdę spektakularne efekty. Metoda objętościowa polega na doklejeniu do jednego włoska naturalnego od dwóch do nawet ośmiu włosków sztucznych. Wiele zależy od oczekiwanego efektu oraz kondycji naturalnej rzęsy, ale celem jest stworzenie gęstego wachlarza rzęs. Włoski używane w trakcie tego zabiegu, są delikatniejsze i bardziej giętkie niż rzęsy wykorzystywane przy metodzie 1:1, co sprawia, że od stylistki wymaga ona jeszcze większej precyzji i praktyki. Choć na kurs mogą zgłosić się osoby poczatkujące, chętnie decydują się na niego także osoby doświadczone w branży kosmetycznej, niekiedy znające także metodę 1:1. Nic w tym dziwnego - na rynku pojawiają się coraz to nowsze trendy, które należy śledzić, a ucząc się wykonywania nowych zabiegów kosmetycznych można poszerzyć portfolio swoich umiejętności. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej to sprawdź szczegóły na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs-----przedluzanie-rzes-metoda-objetosciowa-2-8d

Kurs – laminowanie i lifting rzęs

Kurs pod nazwą ,,Laminowanie i lifting rzęs”  pozwala zgłębić tajniki tej innowacyjnej metody, będącej połączeniem odżywiania, trwałego podkręcania i przyciemnienia rzęs. Panie, które nie chcą lub z różnych przyczyn nie mogą poddawać się zabiegowi przedłużania rzęs, a tusz czy henna też nie są dla nich idealnym rozwiązaniem, korzystają właśnie z laminowania i liftingu. Popularność tego zabiegu stale rośnie, a gabinety kosmetyczne, w których wykonuje go profesjonalna stylistka i wysokiej klasy specjalistka, nie narzekają na brak klientów. Dlatego też na trwający 8 godzin kurs zgłaszają się także stylistki, które pragną zdobyć nowe umiejętności i zaproponować klientkom alternatywę dla przedłużania rzęs.

Teoria i praktyka – nierozłączna para w drodze do sukcesu

Porównując program wszystkich trzech szkoleń z zabiegów na rzęsy nie można nie zwrócić uwagi na ich ważną cechę wspólną, którą jest łączenie praktyki z teorią. To z resztą cecha rozpoznawcza szkoleń w Żaku, na której opierają się wszystkie oferowane kursy. Nie sposób przecież pracować manualnie, nie biorąc udziału w zajęciach praktycznych, ani wykonywać pracy stylistki rzęs bez wiedzy o przepisach BHP w gabinecie kosmetycznym czy wskazaniach i przeciwwskazaniach do wykonywania zabiegu. Wszystkie te szkolenie łączy także to, że można na nich zdobyć zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat lub/i suplement. To bardzo ważne – prestiżowy dokument jest ważny nie tylko dla stylistki, ale i dla klientek, które pod jej opieką chcą nie tylko pięknie wyglądać, ale i być bezpieczne.

Perfekcjonistko, oto zajęcie dla Ciebie!

Decydując się na pracę stylistki rzęs, niezależnie od metody, warto wziąć pod uwagę nie tylko wiedzę teoretyczną i konkretne umiejętności, które można zdobyć dzięki szkoleniom. Nie do przecenienia są także szczególne predyspozycje. Pamiętaj jednakże, że w profesjonalnej stylizacji rzęs, jak w każdej pracy manualnej (i nie tylko), trening czyni mistrza. Dodatkowo na szkolenia w szkole Żak możesz się zapisać online – bez zbędnych formalności. Sprawdź sama - https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online.